ATV: творческое трио сестёр тельнюк и оксаны забужко
18.04.2012

ATV: творческое трио сестёр тельнюк и оксаны забужко

Оксана Забужко — автор «Польових досліджень з українського сексу» — уже бессмертной новоукраинской классики, признанной самой влиятельной книгой независимой Украины. Оксана Забужко — одна из самых эрудированных женщин нашей страны. Кандидат философских наук, мечтавшая стать психиатром — философия дала ей понимание материала, а психиатрия — инструменты для внимательного исследования самого интересного в мире — человеческого существа и человеческого общества.


С 1989 года Оксана Забужко — старший научный сотрудник Института философии Национальной академии наук Украины. В начале 90-х — читала украинистику в университетах Питсбурга, Гарварда и Пенсильвании. За 22 года независимости Украины восемь её произведений становились «Книгой года» по версиям различных отечественных и зарубежных издательств и журналов. Книги Оксаны Забужко переведены на 10 языков.

Галина и Олеся Тельнюк, как и Оксана Забужко, — авангард украинской творческой интеллигенции. Первые музыкальные композиции сёстры начали создавать в 13 лет — рок-баллады, эскизы, элегии, песни для хорового исполнения на стихи украинских поэтов-классиков.

Использовать стихи Оксаны Забужко как основу для музыкальных композиций сёстры решили ещё в 2010 году. На этом видео — одна из первых презентаций готового продукта в присутствии автора.

По утверждению сестёр Тельнюк, за два прошедших года многие произведения пережили по десятку редакций — и процесс совершенствования до сих пор продолжается.

Олеся Тельнюк, певица, композитор, Заслуженная артистка Украины: коли ти їх співаєш — чим більше ти їх співаєш, тим більше ти відчуваєш із середини. Ти кожного разу ніби народжуєшся. І ці пісні, які вже багато разів співав — ти кожного разу співаєш, як нові. Це не просто слова — ці вірші мають таку магічну силу пробуджувати енергію людини із середини! І це я відчула на собі — і відчуваю кожного концерту.

Особая магия поэтического творчества — бесконечный источник вдохновения для сестёр Тельнюк. Темброво-интонационные коды музыкально-поэтических композиций, создаваемые сёстрами, погружают зрителя в особый эзотерический эмоциональный транс. Музыкальные критики называют их творчество «последним бастионом высокой поэзии и музыки в пространстве современной украинской песни».

Оксана Забужко, поэтесса, прозаик, эссеист, литературный критик: знаєте, кожен текст — будь то вірш чи роман — він має стільки версій, скільки людей його прочитало. В цьому велика тайна літератури, її загадка. Тобто навіть коли вірш читається в залі на 800–1000 чоловік, чи мені доводилося в колумбійському меделяні читати на 10 000–20 000 чоловік — все одно, це не те, що музика! Музика об'єднує, а література — кожного разу це особистий любовний акт між текстом і вами. Ви його інтериоризуєте — ви його перекладаєте на свою внутрішню мову, він у вас резонує, зчіплюється, асоціюється з якимось вашим особистим досвідом, навіть тоді, коли якісь окремі рядки чи образи вихоплюєте!

Галина Тельнюк, поэтесса, певица, Заслуженная артистка Украины: книжка, рояль — Лесю щось заносить у кімнату, якась сила, і вона щось там творить. І я чую, що вже щось таке починається — це так в неї народжуються пісні. Це як пологи, коли раптом всі схоплюються на ноги й кажуть — «Ось воно почалося!», жінка подає якийсь сигнал, і всі кажуть — «Ось, почалося!».
Я тоді вже на фінальному етапі, як повитуха в деяких моментах, влітаю до кімнати, там де Леся за роялем. І там вже якось ми допомагаємо одна одній. Вже це не ми, і вже реально, коли народжується ця пісня — це вже зовсім інша якась істота з плоті і крові, з плоті віршів і крові музики, яку ми намагаємося навчити дихати, вприскуємо їй дихання. Це те, що починають працювати музиканти, тобто цей процес, я б навіть сказала, фізіологічний!    

 

atv.odessa.ua

spotify.com
deezeer.com
music.apple.com