POZNAŃ: droga do wolności
19.11.2018

POZNAŃ: droga do wolności

Ukrainian Cultural Foundation (Ukraiński Fundusz Kultury), Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne «Polska - Ukraina», Konsulat Honorowy Ukrainy w Poznaniu і Teatr Polski w Poznaniu mają zaszczyt zaprosić na performance muzyczno-teatralny «Droga do wolności».

19 listopada, godz. 19:00
Teatr Polski w Poznaniu 
ul. 27 Grudnia 8/10, Poznań 

wydarzenie na facebook

Performance «Droga do wolności» powstał w oparciu o materiał dokumentacyjny, który stał się podstawą książki «Kronika świadków: dziewięć miesięcy ukraińskiej opozycji», zainicjowanej przez ukraińską pisarkę - Oksanę Zabużko.

POZNAŃ: droga do wolności

Codzienne posty obywateli Ukrainy, które były umieszczane na stronach portali społecznościowych to punkt wyjścia dla rozwoju na Ukrainie dziennikarstwa obywatelskiego. Ludzie różnych zawodów - od intelektualistów po pracowników biznesu, działaczy społecznych, poprzez cenzurę i niedostępność mediów - informują się wzajemnie o wydarzeniach w kraju. Każda taka publikacja to już ustna historia oporu cywilnego, prawda rozgraniczona emocjami, które prowokowały obywateli Ukrainy do odpowiedzialności za swoje państwo.

W projekcie biorą udział: Hala i Łesia Telniuk (członkinie projektu «Siostry Telniuk», Zasłużone Artystki Ukrainy), Hryhorij Hładij (ukraińsko-kanadyjski aktor i reżyser teatralny), Nazar Stryhun (ukraiński aktor), a także francuski kwartet smyczkowy Quatuor Élysée (specjalizujący się w klasycznej i współczesnej muzyce kameralnej).

Projekt został zrealizowany przy wsparciu Ukraińskiego Funduszu Kultury - instytucji utworzonej w 2017 roku w celu promowania kultury i sztuki Ukrainy, różnorodności kulturowej, integracji kultury ukraińskiej w globalnej przestrzeni kulturowej. Działania Ukraińskiego Funduszu Kultury koordynowane są przez Ministerstwo Kultury Ukrainy.

wydarzenie na facebook

 

spotify.com
deezeer.com
music.apple.com